Sol Menüler

Cafe Açmak İçin Mekan Seçimi

Toplam 3 oy üzerinden ortalama 5.00 puan aldı.


Cafe Açmak İçin Mekan Seçimi

Her işte olduğu gibi cafe açmak da da önemli olan etkenlerden biri mekân seçimidir. Cafeyi açacağınız mekanın bu işi yapmaya uygun olması gerekmektedir. Kalabalık bir yer olacağı için tabi ki küçük mekanlar sizin için dezavantaj olacaktır.

Kendinize göre cafenizi açacağınız yerin işlekliğine göre mekan seçmeniz önemlidir ve yine mekan seçiminde en önemli olan şeylerden biri de bulunduğu yerdir. Eğer, üniversite kampüslerine yakın yerlerde ise ya da okullara yakın ise büyük iş yerlerine yakın ise cafenizin iş yapma kapasitesi yüksek olacağından mekanınızın da büyük seçilmesi gerekmektedir. Çok sapa yol üstü olmayan yerlerde cafe açarsanız müşteri potansiyelinizin de yüksek olmasını bekleyemezsiniz. Ancak çok farklı şeylerle müşterilerin dikkatini çekmelisiniz. Böyle sapa ve yol üstü olmayan yerlerde cafe olsun restoran olsun açacağınız yerin tabii ki manzarası da önemlidir.

Örneğin bir deniz kenarı ya da göl kenarı, boğaz kenarı bu tarz yerlere hiç kimseye hayır diyemeyeceğinden bu tarz yerlerde de müşteri potansiyeliniz yüksek olacak ve çevrede adınızı duyurduğunuz da uzak yerlerden gelen insanlarda kafa dinlemeye açısından öyle sakin sessiz deniz kenarı ve temiz havası olan bu tarz yerleri tercih edeceklerdir. Bunun yanında tabii ki sunumunuzun ve lezzetlerinizin de güzel olması gerekmektedir. Bir iş yerinin başarılı olmasında sadece mekan değil burada çalışanların güler yüzlülüğü, yemeklerin lezzeti ve temizlik, titizlik ve dekorasyonda çok önemlidir. İşinize güzel bir mekân bulduktan sonra ikinci adım olarak tabii ki dekorasyon gelmektedir. Devren satın aldıysanız var olan eşyaları küçük dokunuşlarla fazla da maliyet yükseltmeden değiştirebilirsiniz. Örneğin koltukların renklerini, sandalyelerin renklerini, duvarları başka bir duvar kağıdı ile kaplayarak küçük dokunuşlar yaparak farklı bir yermiş gibi dekore edebilirsiniz. Bunun için iç mimarlardan da fikir alabilir onlardan da yararlanabilirsiniz.

Size bu konuda yol gösterebilirler. Çünkü son yıllarda işyerleri olsun evler olsun dekorasyon konusunda bir profesyonel ile çalışmak daha güvenilir ve daha moda hale gelmiştir. Tabii ki bunun yanında kendi fikirlerinizi de söyleyip onlara da katarak hayalinizdeki işyerini dekore edebilirsiniz.


'Cafe Açmak İçin Mekan Seçimi' için yorum yapan ilk kişi siz olun.

BENZER ÜRÜNLER