Sol Menüler

Cafe Dekorasyonunda Renk Uyumu?

Toplam 1 oy üzerinden ortalama 5.00 puan aldı.


Cafe Dekorasyonunda Renk Uyumu?

Cafenizi dekore ederken başlıca dikkat etmeniz gereken başlıca unsur tabiki renktir. Renklerin özelliklerini, birkaç rengin birlikte kullanıldığında yarattıkları ahenge ve etkiye dikkat etmek gerekir.

O zaman doğru renk tercihlerinizle bizi bir gün anımsayacak hatta yüzünüzdeki o ufak tebessümle daha farklı nasıl dekorlar yapmalıyım diye yazılarımızın sıkı takipçisi olacaksınız.

Temel sanat ilkelerinde ki renk çemberine göre 2 gruba ayırdığımız renkler;

  • Kontrast renkler
  • Bütünleyici renkler

Kontrast renkler

Tek başına negatif his uyandıran bu renkler yan yana geldiklerinde denge uyumu kurarlar ve daha canlı, parlak etki uyandırır. Adeta içinizi açacak bir hale gelir.

  • kırmızı-yeşil
  • mor-sarı
  • mavi-turuncu

Bütünleyici renkler

Renklerdeki keskin geçişlerden hoşlanmıyorsunuz ve bir rengin tintleri ile bir dekor düşünüyorsunuz o zaman kesinlikle tamamlayıcı etkisi olan bu açıklı koyulu renk geçişlerini tercih etmelisiniz.

  • Kırmızı-turuncu
  • Sarı-yeşil
  • Mor-mavi

Cafeye uygun cafe masa sandalye seçimi nasıl olmalıdır?

Koyu renk masa sandalye düşünüyorsanız açık tonlarda bir zemin ve duvarlar olmalıdır. Aynı renklerde duvar ve masa sandalyeniz varsa; yukarıda bahsetmiş olduğumuz renk tonları ile mekanınıza hareket katabilir, ortamı renklendirebilirsiniz. Bunlar yastık, abajur, çiçek, menü, avize, duvar kağıdı vs tercihler olabilir. Açık tonlardaki bir zemine koyu tonlarda, koyu tonlarda bir zemine açık tonlarda berjer mobilya kullanmak oldukça mantıklıdır.  Yada tam tersi duvardan  mobilyaya, mobilyadan zemininize aynı tonlarda tamamlayıcı renklerde bir dekor düşünebilirsiniz.

Burada önemli olan mekanımıza bir tema bulmaktır. Ondan sonra etnik, özgün, modern, geleneksel, yapılarda dekore edebileceğimiz desenler ile birbirine uyumlu parçalarla bir konsept oluşturmak  sizin için kolay olacaktır.

Cafede Ev Rahatlığı Hissi?

Müşterileriniz evlerindeki kadar rahat mı olsun istiyorsunuz.  O zaman berjer koltuk takımları, ahşap masalar  tam size uygun olacaktır. Romantik bezenmiş cafeler insanı sakinleştirir ve huzur bumasını sağlar. Ressamların tablolarını ve duvar süslerini katarak ayrıca samimi bir ortam oluşturmakta mümkündür.

Sakin ve tek başına vakit geçirmek isteyen müşterileri bu arada unutmadan onlara köşe yapmayı da unutmayın.


Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

BENZER ÜRÜNLER