Sol Menüler

Cafe Sandalyelerine İtalyan Dokunuşu: Cobi

Toplam 1 oy üzerinden ortalama 5.00 puan aldı.


Cafe Sandalyelerine İtalyan Dokunuşu: Cobi

Kültürel birçok faktörümüzün benzerliği ile yakın gördüğümüz milletler arasında yer alan İtalyanlar moda konusunda da oldukça yaratıcı çalışmaları ile dünyanın dört bir yanındaki moda tutkunlarının ilgisini çekmektedir. Dekorasyon modası olarak da anladırabileceğimiz yeni dekoratif tasarımlar konusunda beğenilen çalışmalara imza atan birçok İtalyan tasarımcı arasında yerini almakta olan Patrick Norguet, Alias isimli bir firma için sandalye tasarımları yapmaktadır. Patrick’in son çalışması “Cobi Chair” adı ile, dekorasyon dünyasındaki gözleri üzerine topluyor. Çeşitli renk alternatifleri ile birlikte gelen bu yeni nesil sandalye tasarımı, özellikle cafe dekorasyonu ile ilgilenenlerin dikkatlerini üzerinde toplamayı başarmış vaziyette.

O bir cafe sandalyesi

Cobi’nin tasarımı öncelikle pratik, hafif, dayanıklı ve kullanışlı bir karmayı bünyesinde barındırabilmesi için şekillendirilmiş. Bu nedenle estetik bir açı ile uzanan ayaklar ve kol kısımları ile, sandalye iskeleti projenin ilk aşamasını oluşturmuş. Bu estetik iskeletin üzerine, şık bir sepet oturtulmuş görüntüsü veren oturağın alt kısmı dekoratif sandalye tasarımının gövde kısmını tamamlamış ve kullanışlı bir seçenek sunmuş.

Elbette metal bir sepetin üzerine müşterilerini oturtmak hiç bir işletme için sevimli bir fikir gibi görünmeyecektir. Bu noktada ise tasarımın özgünleştirilebilir yanı devreye giriyor ve Cobi’yi daha çok işletmelere hitap edebilen bir dış mekan sandalyesi olarak farklı seçeneklerle geliştirme imkanı sunuyor. Hafif ve pratik ürünleri tercih edenler için renkli plastik alternatifleri kullanılabilen Cobi’de ahşabın dokunuşu ile rahat ve ılık bir sandalye tercihi de yapmanız mümkün. Pratik bir çözüm için ise sandalyelerin yalnızca oturak kısmına ufak bir ekleme yapılarak da kullanılabilmektedir.

Cafe sandalye tercihinde ideal örnek Cobi

Restoran ve bar gibi ortamlarda daha konforlu ve görsellik olarak iç mekanın tasarımına uygun ürünler tercih edilirken, cafe ve fast food lokantaları dekorasyonu yapılırken, Cobi örnek oluşturabilecek bir tarza sahip.

Cafe sandalyesi ve fast food restoran sandalyesi alınırken ürünlerin temizliğinin kolay yapılabiliyor olması, hafif ve kullanışlı olması, rahatlık konusunda ise orta düzeylerde bir çizgide bulunması gibi temel özellikler aranmaktadır. Cobi’nin şık iskeleti ve zengin uygulama alternatifleri onu iç ve dış mekanlarda son derece ideal bir tasarıma dönüştürmektedir.

Cafe dekorasyonu için sandalye en önemli faktörler listesinde ilk sıralarda yerini almaktadır. Bu tip işletmelerde misafirlerinizin sohbetleri ne kadar uzun ve koyu olursa, kazanç oranınız da o kadar yükselecektir. Ancak aşırı konforlu bir ürün tercih edilerek, oturanın mayışmak dediğimiz yorgunluk haline bürünmesi, işletme açısından potansiyel satışı düşürecektir. Bu nedenle kişiyi ayakta ve zinde tutacak bir sinerji kafe sandalyesi olarak kullanılacak ürünlerde beklenilen nitelikler arasında yer alır.


Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

BENZER ÜRÜNLER