Sol Menüler

Cafeler İçin Farklı Konseptlerde Dekorasyon Fikirleri

Toplam 8 oy üzerinden ortalama 5.00 puan aldı.


Cafeler İçin Farklı Konseptlerde Dekorasyon Fikirleri

Cafe’ler, günlük hayatımızın rutini içerisinde bazen sevdiğimizle ya da arkadaşlarımızla iyi vakit geçirmek için, sessizliğini beğendiğimiz bir mekân olarak ders çalışmak için ya da gün içerisinde bir süre nefes almak için, mutlaka hayatımızda yeri olan ve günlük yaşantımızda uğrak yerlerimizden birisi olarak kullandığımız mekanlardır. Özellikle şehir hayatının günümüzde ayrılmaz bir parçası haline gelmiş durumda cafeler.

Ürünlerimizi inceleyin: https://www.bistromasa.com/bistro-masa

Elbette cafe denildiğinde sadece tek tip bir mekân canlanmıyor gözümüzde. En sadesinden en havalısına kadar pek çok tarzı yansıtan cafe fikirleriyle karşılaşabiliyoruz. Cafeler aynı zamanda adeta ruhu olan yerlerdir. Farklı coğrafyaların kendini kültürünü yansıtması açısından da önemli mekanlardır.

Bir cafe servisinin çeşitliliği, ortamdaki müziğin zevkinize hitap edip etmemesi, çalışanların müşterilere yaklaşım tarzı ya da gürültülü olup olmamasına göre tercih sebebi olabiliyor. Tüm bunların yanında sizi çevreleyen cafenin dekorasyonu belki de tüm bunlardan daha önemlidir.
Biz de, mutlaka en azından içlerinden bir tanesini mutlaka beğeneceğiniz cafe dekorasyon fikirlerinden birkaç tanesini sizler için derledik.

Ayarlanabilir bistro masalar ile yaratıcılığınızı artırın: https://www.bistromasa.com/ayarlanabilir-masa

Eskiyi ve doğallığı simgeleyen cafeler

Son zamanlarda, şehir hayatının hızıyla birlikte hazır besinlerin tüketimi arttı ve fast-food tarzı endüstriyel ürünler daha fazla yer almaya başladı. Ancak özellikle organik ürünleri ve doğal yiyecekleri ön plana çıkarmaya çalışan cafeler de mevcut. Bu cafeler daha çok tarladan sofraya sunumu tercih ettiklerinden, dekorasyon anlayışında da daha fazla Retro bir hava yakalamaya, 80’ler ya da 90’lar gibi bir konsepti tercih ediyorlar. Masa ve sandalyelerin ahşap ya da ahşap görünümlü, hatta biraz da eskitme tekniğiyle sanatsal bir dokunuş kazandırılmış cafelere rastlamışsınızdır.

Şehir Yaşantısının Hızına Uyan Fast-Food Cafeler

İçecekle birlikte fast-food yiyeceklerin servis edildiği cafeler genellikle uzun süreli konaklamaktan çok, hızlı bir müşteri döngüsünü sağlamak için, rahatlıktan çok basit ancak şık dekorasyonun tercih edildiği yerler olmaktadır. Hem ahşap hem de sağlamlık açısından metalin tercih edildiği fast-food cafelere mutlaka rastlamışsınızdır. Fast-food cafeler, duvarlara katılacak hareketli ancak basit imgeler sayesinde uğrak mekânı haline getirilmektedirler.

Fast-foodlar ve publar için en uygun sandalyeler: https://www.bistromasa.com/bar-sandalyesi

Romantizmi Hissettiren Sıcak Dekorasyonlu Cafeler

Bu tür cafeler genellikle sevgililere kapılarını açan mekanlar olduğu için romantik müzikleriyle uyumlu sıcak renklerden oluşan mekanlardır. Tutkuyu yansıtacak sanatsal dokunuşlara sahip, lüks görünüşlü cafeler saatlerce müşterilerine ev sahipliği yapacak konforda tasarlanabilmektedirler.

Müdavimine Hitap Eden Cafeler

Bazı cafeler fazla müşteri potansiyelini hedeflemek yerine sürekli müdavimlerini ağırlamak maksadıyla da tasarlanabilmektedirler. Özellikle kendine has ürünlerin sunumunu ön plana çıkarmayı amaçladıklarından, tasarım konusunda da akılda kalıcı fikirleri hayata geçirme çabasında olmaktadırlar. Bu tür cafelerde dekor olarak tabure kullanılması yaygındır. Ortama daha samimi bir hava katan bar tabureleri ve bar masalarıyla birlikte kullanımı sayesinde, aslında herkesin birbiriyle rahatça iletişime geçmesine de olanak sağlamaktadırlar.

Farklılığı Hissetmek İsteyenler İçin Modern Dokunuşlar

Müşterilerini, daha mekâna girer girmez şaşırtmayı amaçlayan, farklı olmak için üzerinde ince düşünülmüş cafe dekorasyonları da mutlaka yorgun bir anımızda denk gelip oturduğumuz cafelerin birisinde görmüşüzdür. Bu tür cafelerin öncelikli amacı akılda kalıcılıktır. Bunu başarmak için canlı ve zıt renkleri bir arada kullanmak, duvarları soyut resimlerle döşemek gibi fikirlerden faydalandıklarını görebiliriz.
Elbette dekorasyon fikirleri burada saydıklarımızdan ibaret değiller. Bunların dışında çok daha özel müşteriler ya da belirli alanlara hitap eden genel amaçlı cafelerin dışında cafe dekorasyonlarıyla karşılaşmak da mümkündür. Örneğin vaktini bir şeyler yiyip içerken aynı zamanda kültürel bilgi ve beceriler elde etmek isteyen müşteriler için de adeta modern kütüphaneler gibi dekore edilmiş mekanlar da bulabilirsiniz. Raflar dolusu dergi ve kitapların bulunduğu bir kafe saatlerce vakit geçirmek isteyen ve vaktini doldurmak isteyen kişiler için tercih sebebi olacaktır.


'Cafeler İçin Farklı Konseptlerde Dekorasyon Fikirleri' için yorum yapan ilk kişi siz olun.

BENZER ÜRÜNLER