Sol Menüler

Cafelerde Kullanabileceğiniz Masa Sandalye Modelleri

Toplam 7 oy üzerinden ortalama 5.00 puan aldı.


Cafelerde Kullanabileceğiniz Masa Sandalye Modelleri

Mekânlar için en önemli konulardan biri olan dekorasyon unsuru dikkate alınması gereken konulardan biridir. Her mekânın kendi ambiyansını yaratacak şekilde dekore edilmesi oldukça önemli bir detaydır. Özellikle cafe ve restoran gibi kalabalık insan gruplarını ağırlayacak olan ortamların dekorasyonu daha da fazla özen gerektiriyor. Cafe dekorasyonunda yalnızca masalar ve sandalyeler yoktur. Bu masa ve sandalyelerin uyumu, ışığın geliş yönü, duvar kâğıtları, masaların yerleştirilme düzeni ve hitap edeceği hedef kitleye uyup uymayacağı gibi konulara ağırlık verilmesi gerekiyor. Cafe ortamları genelde gençlerin buluşma noktaları arasında olduğu için bu ortamları bir restoran havasından ziyade insanların oturup uzun uzun sohbet edebilecekleri rahatlıkta düzenlemek gerekiyor.

Cafe Dekorasyonunda Renk Unsuru

Cafe dekore ederken renk uyumu son derece uyumludur. Masaların sandalyelerin, yer ve duvar döşemelerine her bakımdan uygunluk son derece önemlidir. Son yıllarda çok revaçta olan cafe ortamlarında genelde rüstik tasarımların ağırlıkta olduğunu görebilirsiniz. Duvar süsleme taşları ve koyu renk yer döşemeleri ile eskitme ahşap masa ve sandalyeler son derece sıcak bir ortam yaratıyor. Ancak hitap ettiğiniz hedef kitlenin yaşını dikkate alarak bir ortam düzenlemeniz son derece önemlidir. Çok genç yaş grubuna hitap etmek istiyorsanız biraz daha canlı renkleri ortamlarda kullanabilirsiniz. Ağır mobilyalardan ziyade oturumu rahat olan ancak modern bir tasarım düşünebilirsiniz. Fakat biraz daha olgun ya da orta yaş grubuna hitap edecekseniz kahverenginin farklı tonlarını renk olarak dekorasyonlarınızda kullanabilirsiniz.

Cafelerde Rahat Oturum Planı

Cafeler genelde insanların uzun süre oturup keyifli sohbet etmek istedikleri yerler arasındadır. Bu ortamlar restoranlar gibi yemek yenip kalkılmaktan ziyade daha uzun süre oturmak için gidilen ortamlar olduğundan oturup planı son derece önemlidir. Mekân küçük ise masa ve sandalye boyutlarında biraz daha minimize modellerin tercih edilmesi gerekiyor. Ancak geniş bir cafe mekânınız varsa masa aralarını biraz daha geniş bırakıp 4 ya da 6 kişilik masalara da yer verebilirsiniz. Ancak cam kenarlarında berjer koltuklardan köşeler yapmayı ihmal etmemelisiniz. Yağmurlu bir günde pencere kenarında kahvesini yudumlarken kitabını ya da gazetesini okumak isteyen insanlar da olacaktır. Bu nedenle toprak ya da baharat tonlarında berjer koltuklarla çok şık köşeler yapmalı ve cafenin ortamını daha sıcak bir hale getirmelisiniz.

Cafelerde Kullanabileceğiniz Masa Sandalye Modelleri

Cafenizde bahçe bölümü yapmayı düşünüyorsanız bahçe ve teras kısımlarda yuvarlak minimize masalar son derece şık duracaktır. Ancak kapalı bir alanda olacaksa biraz daha kalabalık grupların rahat etmesi için dikdörtgen masalar daha ergonomik seçimler olabilir. İnsanlar uzun süre sohbet etmek isteyecekleri için sandalye seçimlerinizi minderli rahat ürünler arasından yapabilirsiniz. Böylece insanlar daha rahat şekilde oturabilirler. Masalar ve sandalyelerin renk olarak uyumlu olmasına da ayrıca dikkat etmeniz gerekiyor.

Masa ürünlerimizi inceleyin: Cafe Masaları

Sandalye ürünlerimizi inceleyin: Ahşap Sandalye


Yorumlar (2 Yorum)


'Cafelerde Kullanabileceğiniz Masa Sandalye Modelleri' için yorum yorum yapın.

BENZER ÜRÜNLER