Sol Menüler

Masa ve Dekorasyon

Toplam 1 oy üzerinden ortalama 5.00 puan aldı.


Masa ve Dekorasyon

Ev ve işyerleri başta olmak üzere iç ve dış dekorasyon uygulamalarında masa önemli bir yere sahiptir. Elbette yatak odası dekorasyonu yapılırken masa sandalye kullanımı söz konusu olmayacaktır. Ancak çocuk odası, genç odası, yemek odası, salon, oturma odası, mutfak, balkon, bahçe, kafe ve otel odası dekorasyonu gibi alternatifler söz konusu olduğunda masalar vazgeçilmez bir hal almaktadır.

Masa tercihi nasıl yapılır?

Ahşap, metal ve plastik gibi alternatif malzemeler ile üretilmekte olan masa modelleri, görsel açıdan da farklı ortamların dekorasyon ihtiyaçlarında değerlendirilebilecek şekilde tasarlanmaktadır. Klasik bir salon takımı için ahşap masa modelleri arasında yapılacak bir tercih oldukça şık bir alternatif olabilmekle birlikte, klasik çizgilerin arasında alüminyum ayakları ile şık bir cam masa da, farklı bir aykırılık yaratarak görsel bir şölen oluşturacaktır.

Dekorasyon konusundaki en hatalı uygulamalardan birisi de dekoratif ürünler tercih edilirken sadece görselliğin baz alınmasıdır. Özellikle cafe dekorasyonu veya lokanta dekorasyonu gibi uygulamalarda profesyonellerin tercih ettiği ürünler görsellik ve kullanışlılığı birlikte sunabilen tasarımlar olmaktadır. Mutfakta yemek yemek için tercih edilecek ürün modelleri günlük kullanımın riskleri de hesaba katılarak belirlenmeli ve cam masalar yerine daha dayanıklı alternatifler tercih edilmelidir. Özellikle küçük çocuklu aileler için cam masalar gibi görselliğin ön planda olduğu fakat hasar görme riskinin yüksek ve fonksiyonelliğin düşük olduğu ürünler önerilmemektedir.

Masa fiyatları

Firmalar tarafından uygulanan masa fiyatları politikaları değişkenlik gösterebilmekle birlikte, kullanılan malzeme ve tasarım tarzı da oldukça etkin bir role sahiptir. Örneğin birçok kişi klasik ahşap masa sandalye modellerinin daha ucuz olduğunu düşünmektedir. Ancak bu da dekorasyon ile ilgili hatalı yaklaşımlar arasında yer almaktadır. Modern tarzın yansıtıldığı bir ürün, fabrikasyon montaj teknikleri için daha uygun bir yapıda tasarlanarak, çok daha hesaplı fiyatlarla tüketiciye sunulabilmektedir.

Mutfak, balkon ve cafe masa sandalye modelleri

Masa sandalye modelleri kullanılacakları alana göre çeşitli tarzlar ve malzemeler ile tüketicinin beğenisine sunulmaktadır. Mutfağınız için tercih edeceğiniz klasik ahşap ürünler veya hassas cam ürünler, balkon ve cafe dekorasyonu söz konusu olduğunda kullanışlılığını kaybetmekle birlikte, sunacağı dayanıklılık şartları nedeni ile sağlıksız bir tercihe dönüşebilmektedir. Lokanta dekorasyonu gibi birçok kişi tarafından, sürekli olarak kullanılarak yıpratılacak masa sandalye modelleri söz konusu olduğunda, bu yıpranmaya maksimum dayanıklılığı, şık bir dekoratif çizgi ile sunabilen ürünler seçilmelidir. Elbette lüks mekanlar için rattan masa sandalye tasarımları gibi özel alternatifler de tercih edilebilmektedir. Balkonlarda ise, eğer kapalı cam balkon tipi bir uygulama bulunmuyorsa, plastik ve mermer yüzeyli, yağmur, ıslaklık ve güneş gibi faktörlerden etkilenmeyecek ürünler ön plana çıkmaktadır.


'Masa ve Dekorasyon' için yorum yapan ilk kişi siz olun.

BENZER ÜRÜNLER