Sol Menüler

Yeni Açılacak Cafe İçin İsim Arayışı

Toplam 2 oy üzerinden ortalama 5.00 puan aldı.


Yeni Açılacak Cafe İçin İsim Arayışı

Herhangi bir iş yeri için en önemli şeylerden biri de ismidir. İlk bakışta bir lokanta olsun, hastane olsun, eczane olsun, pastane olsun ilk dikkatimizi çeken ve insanların da adından bahsedeceğimiz için ya da hitap edeceğimiz için isminin ilgi çekici olması önemlidir. Bunun için etrafınızda bir araştırma yapabilirsiniz.

Eğer açacağınız bir cafe ise nasıl bir isim kullanacağınızı düşünürsünüz. İsimler daha çok cafenin bulunduğu ortak yerin adı ya da orda sunacağınız çay, kahve bir kurabiye pasta çeşidi gibi şeylerden ya da cafe açmayı çok önceden beri planlıyorsanız hayalinizdeki ismini zaten aklınızdadır ve o isimle kahvenizi açabilirsiniz. İsminin tabii ki akılda kalıcılığı kolay telaffuz edilmesi de önemlidir. İsmin yanında dekorasyonun, menünün, çalışanların temizliği, titizliği ve cafenin açıldığı yer müşteriler için oldukça önemlidir.

Çok ıssız ve sapa olan yerlerde bir cafe açsanız fark edilmesi oldukça zor olur. Gelen geçen de az olduğu için müşteride toplamak oldukça zordur. Ama bir hastaneye yanı, okul çıkışı ya da iş yerlerinin olduğu yerlerde iseniz iş çıkışlarında insanların özellikle uzun yaz günlerinde akşama biraz daha vakit kaldığı için oturup bir cafe de bir çay içmek ya da bir dondurma yemek için zamanları artabilir. Bunun içinde bu cafeler kullanılabilir.

Arkadaşlarıyla oturup sohbet muhabbet etmek için özellikle üniversite öğrencileri bu tarz cafelerden daha çok hoşlanabilirler. Caferilerin dekorasyonları da eğer öğrenci kesimi fazla tercih ediyorsa buna göre olmalıdır. Genç dinamik çizgileri olmalıdır, masaların sandalyelerin bistro masa ve sandalye olması daha iyi olabilir. Yazlık tarzı olan bir cafede sedir koltuk takımları ve aydınlatmalarının daha canlı renkler olmasına dikkat edebilirsiniz.

Rengarenk cafeler tabii ki daha çok ilgi çekecektir. Yazlık mekanlar için daha çok bir sahil kenarında olan yerler tercih edilir. Buralar daha sakin ve havası temiz olduğu için insanların buralarda kafa dinleme açısından tercih edebilirler. Hem temiz hava alıp hem de çaylarını yudumlayabilirler.

Öğrenci kesimine hitap ediyorsanız biraz fiyatlarında düşük olmasına yani öğrenci bütçesine uygun olmasına dikkat edebilirsiniz. Fiyatlar uygun olursa buralar öğrenciler tarafından daha çok tercih edilecektir.


'Yeni Açılacak Cafe İçin İsim Arayışı' için yorum yapan ilk kişi siz olun.

BENZER ÜRÜNLER