Sol Menüler

Cafe Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

Toplam 2 oy üzerinden ortalama 5.00 puan aldı.


Cafe Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

Girişimci bir ruhunuz var ve bir cafe açmaya karar verdiniz. O zaman bu bilgileri edinmenizde fayda var. Günümüzde bu işi ustasına bırakan girişimciler oldukça faydalı ve doğru bir yolda ilerlemektedirler. Fakat sizin de bu bilgiler ışığında cafenizi dekor  etmeniz artık mümkün olacak.

O zaman başlıyoruz!

Mekana ve işe uygun dekor tasarımları cafeye istenilen havaya katmaya yardımcı olacak ilk adımdır.

Öncelikle bu cafenin hedef kitlesinin kaç yaş grubuna hitap ettiği,

Mekanın ev rahatlığında mı olacağı, yoksa hafif müzik eşliğinde müşterilerin yemek yiyip yada dostlarıyla kısa görüşmeler yapıp cafeden ayrılacağımı.

Cafenin kat sayısı, teras, bahçe gibi alanlarının olup olmadığı önceden değerlendirilmeli ve genel anlamda cafenizin tarz olarak soğuk, sıcak renk kullanımına dikkat edilerek; modern yada geleneksel  dokular önceden belirlenmelidir.

Cafe Mobilyaları Dekorasyon Uyumu

Cafe dekorasyonun da en dikkat çekici  ürünlerinin başında cafe mobilyaları yer almaktadır, cafe mobilyaları neleri  kapsamaktadır en başta cafe masa sandalye ve bu masalara uygun sandalye veya berjer koltuk mekanın kapasitesine göre sedir de tercih edilmektedir.

Cafe dekorasyonun da cafe mobilyaları neden bu kadar önemli diye bir soru gelirse? Cevabını birlikte vermeye çalışalım cafenizin duvar renkleri yer zemini mekan boş iken göze hoş gelebilir ama bunlarla birlikte seçmiş olduğunuz cafe mobilyalari uyumlu olur ise mekanınızın görselliği daha fazla öne çıkmış olacaktır.

Cafe Dekorasyonunda Renk Faktörü

Cıvıl cıvıl iç açıcı renkler kullanmak müşterinizin göz zevkini açacak, onları mutlu edecek ve sürekli müşteriniz olmaya teşvik edecektir.

Bu tarz ortamlarda çok fazla dekor eşyasıyla ortamı boğmamak gerekir. Işık düzeninin söylenmesine hiç gerek bile yok genelde abartıya kaçılmadan ışık patlaması yada ortamı karanlığa boğacak aydınlatma tercihleri yanlıştır.

Cafenizde canlı müzik ortamı var ise sıcak renklerle bir uyum yakalanmalı, tam tersi mekanlar için loş ışıkta muhabbet etmek sade renk tercihinde bulunulmalıdır.


'Cafe Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?' için yorum yapan ilk kişi siz olun.

BENZER ÜRÜNLER