Sol Menüler

Cafe Dekorasyonunun Müşteriler Açısından Önemi

Toplam 4 oy üzerinden ortalama 5.00 puan aldı.


Cafe Dekorasyonunun Müşteriler Açısından Önemi

Cafe gibi kalabalık gruplara hitap eden ortamlarda dekor son derece önem taşıyor. Buraya insanlar huzur bulmak ve biraz kendi hayatlarından uzaklaşmak için geliyorlar. Cafe ortamlarının mutlaka insanlara huzur verecek şekilde dizayn edilmesi gerekiyor. Ancak bu dekorlarda insanların yaş standartları ve daha birçok konuda dikkate alınması gereken konular arasındadır. Müşteriler bir cafeye gitmeden önce mutlaka cafenin konseptine dikkat ediyor. İlk defa giden insanlar hizmet yanında cafenin kendilerinde uyandırdığı hisleri de dikkate alıyor ve ikinci defa tercih edip etmemeye karar veriyorlar. Özellikle insanlar kendi ruhlarının rahat hissedebileceği mekânlara gitmeyi tercih ediyor.

İnsanların En Çok Tercih Ettiği Cafe Dekoru

Hayatın bunaltıcı ve son derece stresli hale gelmesi insanların daha çok sıcak mekanlara yönelmesine neden oluyor. Karışık renk kalabalığının yoğun olduğu yerlerden ziyade daha sıcak ve sade ortamlar tercih ediliyor. Toprak ve baharat tonları son dönemde cafe ortamlarında daha fazla tercih ediliyor. Bu tonların ağırlıkta kullanılması kış mevsimine özgü renkler olması ve insanlarda sıcak duyguların yoğun hale gelmesine yardımcı olmasıdır. Ahşabın ağırlıkta olduğu ortamlarda yine insanlara oldukça fazla huzur veren ortamlar arasında bulunuyor. Şık bir cafe dekoru insanların bu ortamları tekrar tekrar tercih etmesini sağlıyor. Bu nedenle dekorasyon konusunda renkler ve mobilyalar son derece önem arz ediyor.

En uygun dekorasyon çeşitlerini inceleyin: https://www.bistromasa.com/bistro-masa

Cafe Dekorunda Müşterilerin Dikkat Ettiği Konular

İnsanlar daha çok dost ve arkadaş grupları ile cafelerde oturmayı tercih ediyor. Bu ortamlarda sohbetin koyu olması insanların daha rahat mekân aramasına neden oluyor. Cafe dekoru yapmayı düşünüyorsanız bu rahatlığı en iyi şekilde sunmalısınız. Masaların aralarında insanların birbirini rahatsız etmeyecek ölçüde boşluk olması gerekiyor. Oturum olarak rahat bir mekan yaratmak insanların sürekli olarak bu ortamları tercih etmesini sağlayacaktır. Özellikle bahçe ya da teras bölümlerinde küçük yuvarlak masalar ile iki kişilik oturma bölümleri yapabilirsiniz. Ahşap masa ve sandalyeler cafe düzeninde son derece önemli mobilyalardır. Rahat olması ve insanların bu ürünleri rahat kullanabilmesi büyük önem taşıyor.

Cafe Dekoruna Hâkim Renkler

İnsanlar ev ortamında sıkıldığı ya da dostları ile mekan değişikliği yapmak için cafeleri tercih ediyorlar. Böyle ortamlarda renk seçimi son derece önemlidir. Her rengin insanlar üzerinde çeşitli etkileri olduğundan bu renkleri tespit ederken oldukça titiz davranmak gerekiyor. Her ne kadar kahverengi kış rengi gibi dursa da kahverenginin yaklaşık olarak 11 farklı tonu bulunuyor. Bu tonlardan yalnızca birkaçı kış mevsiminin huzurunu çağrıştırıyor. Geri kalan tonlar ise insanlarda sıkılganlık ve mekândan uzaklaşma isteği yaratıyor. Bu yüzden kahverengi ve tonlarını kullanmayı düşünüyorsanız ahşap sıcaklığını denemeniz gerekiyor. Duvarlarda ise sıradan kâğıtlar yerine rüstik duvar taşlarından faydalanabilirsiniz. Müşteriler açısından cafe dekorasyonu son derece önemlidir.


'Cafe Dekorasyonunun Müşteriler Açısından Önemi' için yorum yapan ilk kişi siz olun.

BENZER ÜRÜNLER