Sol Menüler

Kosgeb Kredisi İle Cafe Açmak

Toplam 1 oy üzerinden ortalama 5.00 puan aldı.


Kosgeb Kredisi İle Cafe Açmak

Son dönemlerde en çok duyduğumuz şeylerden bir tanesi sermayesiz bir işe girişmek, devlet katkısından yararlanmak ve KOSGEB kredisi ile iş kurmaktır. En çok duyulan ve en çok desteklenilen iş alanlarından bir tanesi de kafeterya açmaktır. Sermayesiz ve uğraşsız yalnızca projeniz ile kafeterya açmak isteyenlere planlı calisma ve destek sağlayan KOSGEB Birçok kişiye hayalini kurduğu küçük bir cafeyi, kıraathaneyi, pastaneyi ya da gençlere hitap eden klasik veya modern görünümlü cafeleri açabilme olanağını sağlamaktadır.

KOSGEB yeni iş kredisi ile işyeri açmak isteyenlere sağlamış olduğu makine, teçhizat alımı, işletme ve kuruluş işlemleri ve diğer giderlerinin finansmanları sağlayarak yani hibe krediler vererek girişimcilerinin iş planlarını hayata geçirebilmeleri sağlamaktadır. Sizlerde KOSGEB’den kredi talep ederek hayalini kurduğunuz mekanı açabilir ve hibe kredilerden yararlanarak günümüzde istediğiniz tarzda cafeye ve İşletmeye sahip olabilirsiniz.

Birçok hayali gerçekleştirebilmek için öncelikle olarak sermaye gerekmektedir. Günümüzde KOSGEB sayesinde birçok kişi kadın veya erkek fark etmeksizin birçok kişi sermayesiz de KOSGEB’den kredi alarak işletmesini açabilmektedir. Ancak öncelikli olarak kosgeb’den destek hibe kredileri almak için uygulamalı olarak girişimcilik eğitimine katılarak sertifika sahibi olduktan sonra KOSGEB hizmet müdürlüklerine yapılan başvurular ile iş yapacakları projelerinin kabul edilmesi durumunda hibe kredi kullanabilmektedir. Girişimciler destek programı sayesinde edinmiş oldukları bilgiler ile işletme için gerekli olan ekipmanların harcama faturaları ve gerekli belgeler ile KOSGEB’e başvurarak harcama faturalarını ve gerekli belgeleri sunmaktadırlar. KOSGEB yetkililerinin açılan iş yerinde yaptıkları incelemeler olumlu olduğu takdirde kosgeb’den kredi alabilmek mümkün hale gelir ve girişimciler isterlerse işyerlerinin büyütmek amacıyla birinci yıllarını doldurduktan sonra 100.000 TL faizsiz kredi başvurusunda bulunabilirler.

Eğer bir işe girmeden önce sizlerin hiç paranız yok ise mutlaka KOSGEB hizmet merkezleri ile görüşüp sizler de kolay yoldan sermayesiz iş kurabilmeyi hedefleyebilirsiniz. Detaylı bilgiye sahip olduktan sonra girişimci desteği için yapacak olduğunuz harcamaları ihtiyaç kredisi ile halledebilir ve paranız olmaması nedeniyle hayalinizi yaşamaktan geri kalmazsınız. Devlet desteği ile iş kurarken daha rahat ve tam hayalini kurduğunuz işletmeleri oluşturabilirsiniz.


'Kosgeb Kredisi İle Cafe Açmak' için yorum yapan ilk kişi siz olun.

BENZER ÜRÜNLER